Ja si solidarizohet ky futbollist Kuvajtian me viktimat e Aleppos

0
107

Fahad Anasari, futbollisti Kuvajtian që luanë në Premierë Ligë të Arabisë Saudite tek klubi Al – Ittihad ka shfaqur solidarizim me njerëzit e Aleppos në Sirisë, gjatë një ndeshje kundër Al-Fath të Shtunën.

Pasi shënoi golin e dytë të fitores, ai nxjerri një fanellë që shkruante: “O Zot, të lutem jepu fitore vëllezërve tonë në Aleppo”

Pastaj ai e shpërndau këtë foto në rrjete sociale me mbi shkrim: “Lutjet tona të sinqerta për vëllezërit tonë në Aleppo”.

Kjo vie tani që sipas botës po quhet gjenocidi më i keq në këtë shekull i bërë nga Presidenti Bashar al Assad dhe regjimi i tij në qytetin e dytë më të madh në Siri./KohaIslame