Ja si e mbulon burri gruan e tij nga shiu

0
157

Njeriu strehon gruan gjatë reshjeve të mëdha në Mekë, videoja përhapet gjithandej

Shi i madh ka rënë këto ditë në disa vende te Arabisë Saudite, duke përfshirë edhe Mekën.

Njerëzit duke u ngazëllyer nga këto pamje kanë shpërndarë shumë pamje me të tjerët, por njëra e ka marrë vëmendjen kryesore.

Në video shfaqet një burrë dhe një grua, që besohet të jenë një çift i martuar, duke ecur në shiun që po binte në Qabenë e Bekuar në Meke.

Në të shihet se burri përpiqet ta mbulojë gruan me një pjesë të ihramit të sipërm që ai kishte veshur për të bërë umren. E ky moment i kapur nga kamera, është përhapur në rrjetet sociale dhe njerëzit e kanë vlerësuar këtë veprim fisnik./KohaIslame.com