Indonezi, mbi 70 të zhdukur nga mbytja e anijes

0
39

Ekipet e shpëtimit në Indonezi vazhdojnë të kërkojnë 70 personat e zhdukur pas mbytjes së anijes në ishullin Sulawesi, raporton Anadolu Agency (AA).

Gjatë operacionit janë shpëtuar 39 persona, ndërsa tre janë gjetur të vdekur pasi anija me 116 njerëz në bord u mbyt nga një valë e madhe të shtunën pasdite.

Roki Asiki nga Agjencia për Kërkim dhe Shpëtim (SAR) deklaroi për gazetën “Tribun Makassar” se për gjetjen e të zhdukurve do të angazhohet një helikopter, tre anije dhe katër gomone.