Horror/ Gjenden në det dy trupa pa kokë dhe koka e prerë e një gruaje

0
93

Dy trupa pa kokë dhe një kokë gruaje jane gjetur ne nje plazh te Tajlandës. Mediat e huaja raportojne se trupat u zbuluan në plazhet në Rayong, rreth 40 kilometra nga Pattaya në bregun lindor të Tajlandës.

Trupi i parë mashkull u gjet në Mae Rumbpueang Beach me plagë të prerash në qafë, raportoi ‘The Thaiger’.

Autoritetet besojnë se ai vdiq të paktën një javë para se te gjendej trupi ne ujerat e plazhit. Nderkohe qe trupi i dytë u gjet 10 kilometra larg Beach PMY në Rayong.

Edhe ky ishte nje mashkull vetem me te brendshme dhe dyshohet se ka se paku 10 dite i vdekur.

Vetem pak me larg zones, peshkataret gjeten edhe koken e nje gruaje. Ajo ka qene me flokë të gjata dhe u gjet në Phra Pradaeng, rreth 20 kilometra në jug të Bangkok.

Autoritetet besojnë se gjetja e dy trupave të zhveshur dhe kokës së gruas janë ngjarje të lidhura me njëra-tjetrën.