Gjashtë fëmijë të vdekur në brigjet e Turqisë

0
38

ë paktën gjashtë fëmijë kanë vdekur dhe tetë persona të tjerë u shpëtuan të martën pasi një varkë me emigrant u përmbys pranë brigjeve perëndimore të Turqisë, afër qytetit të Izmirit.

Rojet bregdetare i janë përgjigjur një sinjali për fatkeqësi në mesnatën e së hënës, dhe menjëherë kanë filluar kërkimet për trupat e pajetë