Futbollistët më të njohur mysliman

0
91

Myslimanët kudo në botë po festojnë muajin e shenjtë të Ramazanit.
Në futboll, sot ka shumë lojtar të njohur mysliman, të cilët janë pjesë e skuadrave të mëdha të futbollit.

Lojtari më i shtrenjtë në histori të futbollit, Paul Pogba, është mysliman.

Meqenëse jemi në muajin e Ramazanit, ua sjellim disa nga futbollistët më të njohura mysliman, dhe sigurisht që do të fillojmë me shqiptarët Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka e Shkodran Mustafi.

Mysliman janë edhe Yaya Toure, Kurt Zouma, Marouane Fellaini, Ahmed Musa, Riyad Mahrez, Paul Pogba, Mesut Ozil, Franck Ribery, Samir Nasri, Karim Benzema, Sami Khedira.