Erdogan: Siria është bërë një ”shtet terrorist”

0
56

ANKARA- Kryeministri turk, Recep Tayyip Erdogan akuzoi sot regjimin e presidentit Bachar al-Assad se ishte bërë një ”shtet terrorist” duke komentuar masakrat kundër popullsisë civile.

“Regjimi sirian është bërë një shtet terrorist”, deklaroi Erdogan gjatë një takimi publik të partisë së tij Partia për Drejtësi dhe Zhvillim (AKP) duke shtuar se Turqia nuk mund t’i lejojë vetes për të qënë indiferente ndaj konfliktit që ka shkatërruar fqinjin jugor. (ma.ar/BalkanWeb)kohaislame