E hënë, rinisin shirat dhe bora në Shqipëri

0
22

Sot moti do të jete me reshje shiu dhe stuhi në zonën veriperëndimore , në zonat malore në pjesën e dytë të ditës do të ketë rreshje bore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale deri në 10 -20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 1,5 – 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje .

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 2/11C
Zonat e ulëta 8/17°C
Zonat bregdetare 10/18°C