Doktori Kosovar: A mund të agjërojmë? Po, mundemi edhe në kohë pandemie

0
130

Në këtë kohë ka pasur shumë pyetje se a mund të agjërojmë, rreth kësaj teme në një video ka folur doktori kosovar, Remzi Rrahmani.

Ai ka thënë se sipas të dhënave të fundit nga kjo temë del përgjigja se mund të agjërojmë, por që iftaret s’duhet të na bashkojnë, transmeton Indeksonline.

“Ramazani po vjen, por jo si çdo herë, kësaj radhe në kohë pandemie. Ne a mund të agjërojmë? Po, mundemi!

Të dhënat e fundit rreth kësaj teme na thonë se mund të agjerojmë, por iftaret s’duhet të na bashkojnë.

Të prekurit me koronavirus duhet t’i përmbahen me përpikmëri protokolove mjekësore dhe të jenë në konsultim të vazhdueshëm me mjekun e tyre”, thotë ai.