Çiljeta kujton xhumanë: Lutja është gjëja më e mirë

0
52

Çiljeta Xhilaga përmes një postimi në Instagram i ka kujtuar myslimanët se sot është dita e xhumasë.

“Lutja është mënyra e vetme më e mirë për të gjithë… fat të mirë dhe ëndrra të bukura të gjithëve”, ka shkruar këngëtarja në postimin e saj në Instagram, të cilit ia ka bashkëngjitur e një fotografi me një mbishkrim fetar.

Aty shkruan: “Të premten, është një orë gjatë të cilës nëse një mysliman lutet dhe i kërkon Allahut diçka të mirë, ai do t’ia japë”.

Shumë nga ndjekësit e saj janë habitur me këtë postim. Disa kanë pyetur nëse është myslimane e të tjerë kanë thënë se postime të tilla nuk i përshtaten stilit të saj të jetës. /Telegrafi/