Berat Buzhala i fyen Shqiptarët e Maqedonisë, i quan “papak”

0
134

Ish deputeti i Kosovës, Berat Buzhala ofendon rëndë qytetarët e Shkupit te cilët vendosin të martohen me vajzat e Prishtinës.

Ai me ironi shkruan në profilin e tij në Facebook duke e postuar një veturë e cila është zbukruar për marjen e nusës.

Ndaj këtij qëndrimi të ish deputetit Buzhala pritet të reagojnë edhe organizatat e ndryshme të grave në Maqedoni dhe Kosovë. Nga ana tjetër ish deputeti I PDK-së, Buzhala, me këtë thyen rëndë të gjithë meshkujt shqiptarë nga Maqedonia të cilët martohen me femrat nga Kosova, shkruan Zhurnal

Më poshtë mund të ndiqni postimin e ish deputetit të PDK-së nga Kosova, Berat Buzhala.