Berat Buzhala: Erdogani ndoshta i jep 500 banesa ama pis është!

0
1960

Kan vazhduar ironitë dhe fyerjet e gazetarit problematik nga Prishtina Berat Buzhalla kundrejtë Turqisë dhe presidentit Turk Rexhep Taip Erdogan, ku së fundmi ka komentuar ndihmën e Shtetit Turk ndaj Shqipërisë me 500 banesa, ja postimi i tij i plotë:

 

Fatkeqesisht duhemi me u mesu edhe duhemi me u perballe edhe me te tillet qe mendojne qe 500 banesa te premtuara per ndertim nga Erdogan kane vlere me te madhe se sa liria e shprehjes dhe te drejtat e njeriut.
S’kemi cka me bo, here mburremi me Riten e Duen, here skuqemi prej tyrli takagjyni 🤦‍♂️.

O djem, Trumpi, Erdogani, Orbani, Duterte etj., etj., ka mundesi qe kane fuqi financiare dhe politke ama pisa jane🤦‍♂️.