Bekim Dardhishta: Ju që e urreni Islamin më fshini nga lista e miqve!

0
1197

Një ndër komandantët më të spikatur të UÇK-së Bekim Dardhishta (dora e djathtë e Komandantit legjendarë TELI) ka paralajmruar miqt e tij në rrjetin social Facebook se nëse e urreni islamin apo nëse nuk doni postime pro islame lirisht le të më fshinë nga miqësia, ja postimi i tij i plotë:

“Për ata shokë që spo ju dokem më person i mirë qe po postoj për Islam ndoj status lirisht fshijemni se kishe te koksha kan i mirë deri sa kontribova veç për Kosovë e Iliridë e tash të koksha bë i keq , eee pse i keq? pse e du dhe rrespektoj Fenë time? un vazhdoj të jes ai person qe jam plagos 4 herë per popullin tim, por mos të ju vjen çudi nëse bëj edhe për Fenë time, e kam at të drejt a TY qe pot pengon shka met thanë fshijem masi pot doket që kam ndryshu, un sa here qe 20 vjet jam qeky i njejti e kam dasht edhe Fenë edhe Vendin tim flm për mirkuptim …” përfundon Dardhishta.