Arbana Xharra thotë se i duhen vetëm 72 orë për të bërë spastrim fetar në Kosovë (FOTO)

0
527

Këshilltarja e Kryetarit të Kuvendit dhe gazetarja e mirënjohur me emrin Arbana Xharra ka bërë një cicërimë në llogarinë e saj në Twitter, shkruan Periskopi.

Ajo me anë të një pyetjeje shkruan se do t’i duheshin veç 72 orë që ta pastronte Kosovën nga radikalët fetarë.

Ky qëndrim i gazetares është mjaft problematik duke qenë se shteti ka disa vite që ka ndërmarrë programe të deradikalizimit të grave dhe burrave që shkuan në luftën civile në Siri e Irak për t’iu bashkuar grupeve ekstremiste.

Për më tepër, problemi qëndron specifikisht te ‘radikalizmi i dhunshëm’ e të cilin nuk e përveçon zonja Xharra. /Periskopi

Foto: