Analisti flet për sharlatanët që shajnë Elvis Naçin

0
418

Qe ne krye te heres, por sidomos kohet e fundit, Elvis Naci eshte vene ne shenjester te disa mediave dhe qarqeve me qellim degradimin e figures se tij, per te arritur te degradimi i punes se tij. Figura e Elvisit eshte prone e tija, puna e Elvisit eshte prone e te gjitheve, me pak fjale, eshte pasuri kombetare. Kjo, ne kohen kur tek ne plackitet pasuria kombetare, shkaterrohet njerezorja dhe lartesohet figura individuale e cfaredolloj sharlatani.
Une e kuptoj se shume nga keta sharlatane do te donin punen e tij permes figures se tyre, por duke qene se nuk e bejne dot, atehere duan ta shkaterrojme te gjithen. Keta, harrojne se puna e mire i ngjan atij topit te fryre fort, te cilin sa me shume ta zhysesh ne uje, aq me presion ngrihet lart.

Redi Shehu