Ali Ahmeti: Dihet se emri duhet të ndërrohet

0
41

Jo se i kam thënë Gruevskit, por ajo është veç më e njohur se emri patjetër duhet të ndërrohet, kompromisi duhet të arrihet, nuk kemi alternativë tjetër, tha sot lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti prezantimin e tij në televizionin shtetërorë në gjuhën shqipe.

Sipas tij Greqia ka probleme të veta dhe për atë nuk ka kohë që të merret me kontestin me Maqedoninë.

“Ka vullnet politik që të zgjidhet problemi, ka modalitete por edhe disa herë kemi qenë afër zgjidhjes së problemit, por kriza në Ballkan në largoi nga zgjidhja. Është duke u punuar në zgjidhje, edhe përkundër kësaj situate, shtoi Ahmeti për MTV-në në gjuhën shqipe./albtime/kohaislame