“Aksioni policor në Luboten”, reagon REXHEPI: Njëjtë si në komunizëm kur banorëve po iu merrej mielli dhe gruri!

0
152

Pas aksionit policor në fshatin Luboten, ka reaguar edhe nënkryetari i Besës Kastriot Rexhepi.

Rexhepi thotë se akcioni i marrjes të duhanit nga banorët e Lubotenit përkujton kohën e errët të komunizmit.

Ja reagimi i plotë;

Akcioni i marjes të duanit nga banorët e Lubotenit përkujton kohën e errët të komunizmit kur në atë kohë “kolektivi” ja merte grurin dhe miellin popullatës. Çfarë ironie, qeveria shpërblente kriminelin e luftës që veproi në Luboten me mijëra euro në muaj, ndërsa popullata e masakruar në 2001-shin në vend se të ndihmohet po varfërohet edhe më tutje. Duke varfëruar popullin i bëjnë të varur nga shpresa dhe premtimet të rrejshme se do ti punësojnë. Prandaj pyeteni veten para se tja jepni votën përsëri për “jetë për të gjithë” dhe strukturat që janë në qeveri e sbëjnë asgjë për juve por vetëm për kolltuqet e tyre. Jemi mësuar se sa herë qeverisë nuk i hecin punët mirë, ndodhin akcione policore si ai i Gostivarit,.Monstra, Kumanova etj.
#mjaftëmë

Akcioni i marjes të duanit nga banorët e Lubotenit përkujton kohën e errët të komunizmit kur në atë kohë "kolektivi" ja…

Posted by Kastriot Rexhepi on Tuesday, June 25, 2019