A e dëgjuan shqiptarët porosinë e Erdoganit kur tha se Ramushi do pësojë ‘goditje’ në zgjedhje (VIDEO)

0
365

Erdogan para disa muajve në momentin kur Kosova ia dorezoj Turqise disa persona te organizates te.rroriste ”FETO”, eshte nervozuar me Ramush Haradinajn pasi ai e largoi direktorin e sherbimit sekret nga puna pse e beri kete veprim.

Erdogan ne nje tubim i tha direkt me fjale se ka gabuar shume dhe turp i qofte kryeministrit kosovar Haradinaj sepse ne kemi qene te paret qe ju kemi pranuar si shtet i pavarur menjeher pas Amerikes dhe ju kemi ndihmuar gjithmone per cdo ceshtje por me kete qe ekeni bere turp tju vije.

Ai tha se populli shqiptar qe jeton ne Kosove shume shpejt do ta dergoje ne opozite dhe nuk do ta votojne nje person si ky.

Pra siq e dime mbreme Albin Kurti me levizjen Vetvendosje triumfoi ne Kosove duke i mposhtur lideret si Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Vjosa Osmani si dhe gjithe koalicionet tjera.

VIDEO: