5 gola dhe 4 asistime nga shqiptarët këtë fundjavë [video]

0
25

5 gola dhe 4 asistime nga futbollistët shqiptarë në fundjavën që e lamë pas ku pati pesë derbi të shqiptarëve në top ligat e futbollit evropian.

Besart Berisha hynë në historinë e futbollit australian.

Blerim Xhemajli shënoi në fitoren e Bolognës kurse Admir Mehmedi realizoi golin e nderit për Bayer Leverkusenin.

Amir Rrahmani iu gëzua golit të parë me fanellën e Lokomotivës kurse me gol vitin e përmbylli edhe Muzafer Ejupi.

Këto dhe të tjera në përmbledhjen e futbollistëve shqiptarë në vazhdim.