11 vjet pavarësi, Thaçi nderon familjen e komandantit Adem Jashari

0
58

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në 11 vjetorin e Pavarësisë ka nderuar familjen Jashari.
Thaçi përmes një postimi në Facebook ka nderuar edhe të gjithë dëshmorët e kombit në këtë ditë.

“11 vjet pavarësi! Nderime të përjetshme bashkëluftëtarit tim të orëve të para të UÇK-së, komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij për sakrificën sublime. Nderime gjithë dëshmorëve të kombit!”. ka shkruar ai.