​Dy të vrarë e qindra të plagosur në Gazë

0
74

Dy persona janë vrarë dhe 150 janë plagosur në përleshjet që ndodhën dje në protestën në Rripin e Gazës, njoftuan zyrtarë nga Gaza.
Protesta e djeshme është organizuar nga palestinezët civilë, siç thanë kundër pushtimit dhjetëvjeçar të territoreve të tyre nga kolonelët izraelit.

Në Rripin e Gazës janë organizuar protesta të vazhdueshme që nga java e kaluar, në të cilat ka pasur konfrontime me forcat pushtuese të izraelit.